Projektujeme pasivní, nízkoenergetické, nulové, aktivní a plusové domy = stavby s minimálními provozními náklady a se zdravým vnitřním prostředím.
Upřednostňujeme použití přírodních ekologických materiálů a využití ekologických technologií. Využíváme  principy a prvky soběstačných domů. Domy optimalizujeme v programu PHPP a domy projektujeme pro dosažení dotací v programu Zelená úsporám. Jsme členy Centra pasivního domu.

Články

Naše domy v časopisech a tisku

xella (1).pdfPASIVNÍ DOMY Z YTONGU

Pasivní dům z Ytongu má měrnou spotřebu tepla na vytápění dle TNI 20 kWh/m2. Je zde použita rekuperační jednotka s dohřevem vzduchu a akumulační nádrž se zemním výměníkem. Na střeše jsou solární kolektory, napojené na akumulační nádrž. Dům získal dotaci Zelená úsporám. Realizace projetu – společnost Elam.

 

 

 

 

 

W_NAVSTEVA DOM.pdfVLNKA V SOULADU S PŘÍRODOU

Život na vidieku, kde je predsa len pokojnejšie, bližšie k prírode, no neďaleko mesta, aby človeka dochádzanie za prácou zbytočne neunavovalo, a najmä neodrádzalo. Aj takéto pohnútky viedli mladú rodinu k stavbe domu.

 

 

 

 

080_085_PASIVNI DUM_II.pdfPASIVNÍ ROVNÁ SE KOMFORTNÍ?

S pojmem pasivní dům se setkáváme již čtvrt století, patnáct let se s ním můžeme setkat také fyzicky i na území České republiky. Pasivní dům je v současné době jedním z hlavních marketingových hesel výrobců stavebních materiálů a technologií. Zdá se, že přes veškerou osvětu nejsou o smysluplnosti snahy o stavbu pasivních domů přesvědčeni jak investoři, tak mnozí projektanti a stavební firmy. Proč?

 

 

 

KP_Xella_1_1_MD06.pdfPASIVNÍ DŮM NA BRNĚNSKU

Pasivní domy se u nás staví již více než deset let. Minimální provozní náklady a zdravé vnitřní prostředí – to jsou nejčastější výhody, které oceňují jejich majitelé. Stavební systém Ytong se používá u této výstavby od samého počátku. Můžete tak těžit ze zkušeností firem a investorů, mnoho cenných znalostí a rad vám poskytnou i techničtí poradci přímo v Ytongu. Inspirujte se například tímto projektem rodinného domu na Brněnsku a radami těch, kteří se podíleli na jeho úspěšné realizaci.

 

 

Časopis Dřevo a stavby-dům Housenka 2015.pdf

PASIVNÍ DŮM HOUSENKA 2015

Málokdo by při pohledu na dřevem obložený dům organických tvarů hádal, jaká byla prvotní Představa jeho majitelů. Cihly a polystyren vystřídalo dřevo a hliněné omítky. Stačilo získat více informací a úhel pohledu se investorům výrazně změnil. Po roce užívání spokojení obyvatelé domu rozhodně nelitují, že dali přednost voňavým a minimálně upraveným přírodním materiálům.

 

 

 

Navsteva_Hudec_MD_spec_OS.pdfMŮJ DŮM SPECIÁL 2015

Dosiahnutie štandardu aktívneho domu nemusí vyžadovať náročné architektonické ani technické riešenie. Jednoduchá drevostavba, ekologické materiály a kvalitné vnútorné prostredie sú devízami nenápadného domu, ktorý sa po osadení fotovoltiky stane plusovým.

 

 

 

 

S_lexikon_stavitela_pasivna_vystavba_MD_special_OS_2.pdfSTAVIME PASIVNE 2015

Pasívna výstavba mala dlho mnohých odporcov a spájala sa s množstvom predsudkov. V súčasnosti však ide o čoraz obľúbenejšiu voľbu stavebníkov. Motívom sú nielen nižšie prevádzkové nák Odborník lady, ale aj environmentálne hľadisko.

 

 

 

 

DUM_Rajhrad 2014.pdfAKTIVNÍ ŽIVOT V PASIVNÍM DOMĚ

Pohodlí domova naplno a s úsměvem využívá pětičlenná rodina z Rajhradu u Brna. I když venku právě vládne zima, v pasivním domě je stále příjemné teplo bez zatížení manželské peněženky.

 

HOME2014_Housenka.pdfHOME 2014 - Jen taková vlnka

Život na venkově, kde je přece jen klidněji, blíž k přírodě, ale nedaleko města, aby člověka dojíždění za prací zbytečně neunavovalo, a hlavně neodrazovalo. I takové pohnutky vedly mladý manželský pár ke stavbě domu.

 

 

 

Hudec TOB2 14 Rapotice.pdfTOB 2014 - PŘÍRODNÍ MATERIÁLY

Ukázka rodinného domu, který je řešen jako pasivní stavba s minimální ekologickou stopou. Stavba je přízemní kruhová s extenzivní zelenou střechou. Prosklená jižní stěna je stíněna proměnlivým přesahem střechy. Je využívána voda ze studny, jako užitková voda pro dům, dešťové vody jsou svedeny do přírodního jezírka. Stavba využívá řízené větrání s rekuperací v kombinaci se solárními kolektory. Na doplňující vytápění stavby je použito topidlo na kusové dřevo.

 

 

 

 

EKOBÝVANIE 2007-Harmonie bydlení.pdfHARMONIE BYDLENÍ - 2007

Navrhování domů není jen čistě technická racionální disciplína, ale měla by zahrnovat i všechny těžko uchopitelné vlivy pocity a přístupy, které se různě nazývají: ekologický, alternativní , organický, přírodní, duchovní. Tak jak je harmonie základním principem přírody, tak by při navrhování pasivních domů mělo být výsledné dílo maximálně harmonické ve všech svých částech.

 

 

 

 

ROCKHOUSE 2006- výstavní panel.pdfROCKHOUSE 2006 - SOUTĚŽ

 

 

 

 

topiDOMOV 2005 Když se topí slunečními paprsky

Opasivních domech se u nás začalo hovořit teprve před nedávnem, a takmnozí  lidé nevědí, v čem vlastně spočívá jejich přínos. Jde objekty, které nepotřebují k vytápění klasické plynové ani elektrické topení, či kotel na tuhá paliva.

 

 

 

 

 

materiályMATERIÁLY PRO STAVBU 2005 Pasivnídům u Brna

V okrajové části Brna byl v létě 2005 dokončen nízkoenergetický rodinný dům, který  dosahuje hodnot pasivního domu. Realizovaná stavba dokazuje, že tyto domy nemusí mít vždy extrémní nekonvenční architektonický vzhled a že se dají postavit i z materiálů běžně používaných na našem trhu.

 

 

 

 

 

 

 

ATELIÉR ELAM - ING.ARCH. MOJMÍR HUDEC Pekařská 6,  602 00 BRNO   tel./fax: +420 543 234 510   e-mail: elam@elam.cz

Top