Projektujeme pasivní, nízkoenergetické, nulové, aktivní a plusové domy = stavby s minimálními provozními náklady a se zdravým vnitřním prostředím.
Upřednostňujeme použití přírodních ekologických materiálů a využití ekologických technologií. Využíváme  principy a prvky soběstačných domů. Domy optimalizujeme v programu PHPP a domy projektujeme pro dosažení dotací v programu Zelená úsporám. Jsme členy Centra pasivního domu.

ATELIÉR ELAM je profesionální architektonická kancelář s dlouholetými zkušenostmi v oblasti nízkoenergetické, pasivní, nulové, plusové a ekologické výstavby. Jsme členem Centra pasivního domu. V našich projektech uplatňujeme zásady trvale udržitelného rozvoje. Upřednostňujeme využívání přírodních stavebních materiálů, principů a ekologických technologií zajišťujících zdravé vnitřní prostředí. Nabízíme komplexní projektové služby od architektonické studie, všechny stupně projektové dokumentace až po autorský dozor. Při návrhu energetické koncepce používáme optimalizační program PHPP.

 

Ing.arch. Mojmír Hudec

HudecAutorizovaný nezávislý architekt s vlastním projekčním ateliérem ELAM. Je  absolvent FA VUT Brno (1980). Následně zaměstnaný v několika projekčních ateliérech v Brně. Poslední zaměstnání jako vedoucí projektant ve Výzkumném a vývojovém ústavu Pozemních staveb v Brně. Ještě před listopadem 1989 se osamostatňuje a pracuje jako architekt „na volné noze“. V roce 1991 spoluzakládá česko-francouzskou společnost Bioklimat sdružující řadu odborníků na nízkoenergetické a solární stavby. Pod hlavičkou této společnosti projektuje přelomovou nízkoenergetickou stavbu  Sluneční penzion ve Svitavách dokončený v roce 1993. Po roce 2000 projektuje a realizuje první domy podle pasivního standardu. Má za sebou desítky realizací pasivních a nízkoenergetických domů optimalizovaných programem PHPP 8.5. Při návrzích domů využívá principy a prvky soběstačných domů. Dává přednost používání přírodních materiálů a ekologických technologií.

Zabývá se popularizací nízkoenergetického a ekologického bydlení, přednáškovou činností, působením v soutěžních komisích, vystupováním na odborných konferencích a je autorem mnoha článků v tisku. Je autorem odborné knihy “Pasivní dům – proč a jak stavět“ a knihy „Pasivní domy z přírodních materiálů“,  které vyšly v nakladatelství Grada. Je lektorem Národního stavebního centra a Centra pasivního domu. Je členem České komory architektů, zakládajícím členem Centra pasivního domu v Brně, kde působil jako místopředseda rady. Dále je místopředsedou Sdružení hliněného stavitelství v Brně a členem sdružení Ekodům v Praze.

 

 

Ateliérem prošli

Ing.arch. Jana Zouharová

Ing.arch. Hana Zatloukalová

Ing.arch. Pavel Šánek

Ing. Denisa Mrňová

Ing. Gabriela Šmardová

Bc. Marie Koťová

Bc. Ondřej Novotný

Bc. Jan Vodička

Dominika Brychová

Michal Heyndrich

 

 

 

 

ATELIÉR ELAM - ING.ARCH. MOJMÍR HUDEC Pekařská 6,  602 00 BRNO   tel./fax: +420 543 234 510   e-mail: elam@elam.cz

Top