Projektujeme pasivní, nízkoenergetické, nulové, aktivní a plusové domy = stavby s minimálními provozními náklady a se zdravým vnitřním prostředím.
Upřednostňujeme použití přírodních ekologických materiálů a využití ekologických technologií. Využíváme  principy a prvky soběstačných domů. Domy optimalizujeme v programu PHPP a domy projektujeme pro dosažení dotací v programu Zelená úsporám. Jsme členy Centra pasivního domu.

Pasivní RD v Malhostovicích

Pasivní RD v Malhostovicích

Dodavatel, rok dokončení: 2012

Měrná potřeba tepla na vytápění:dle TNI: 17 kWh/m2.rok.

Užitná plocha: 122,56m2

 

Architektonické řešení objektu:

Objekt je řešen jako dvojpodlažní dům v tradiční zděné technologii se sedlovou střechou. Dům je umístěn ve stavební čáře  ve vzdálenosti 6m od hranice parcely v ulici  a současně s odstupem 3,5m od severní hranice parcely – dle regulačních podmínek. Dům je orientován kolmo hřebenem k ulici. U  vstupu na pozemek je zpevněné stání pro dvě auta.

Stavební řešení objektu:

Stavba je řešena tradiční zděné technologii z plynosilikátových  bloků s kontaktní izolací z polystyrénu. Strop monolitický, střecha je sedlová řešená jako hambálkový krov s pálenou krytinou.

Vytápění a větrání:

Vytápění budou zajišťovat krbová kamna na dřevo spolu s vzduchotechnickou rekuperační  jednotkou s akumulačním zásobníkem. Jednotka bude zajišťovat větrání a vytápění objektu teplým vzduchem.

Použité pasivní prvky:

Okna jižní fasády budou stíněna venkovní dřevěnou konstrukcí pergoly. Okna západní fasády budou stíněny  vnitřními žaluziemi.

Další použité ekologické prvky:


 

 

ATELIÉR ELAM - ING.ARCH. MOJMÍR HUDEC Pekařská 6,  602 00 BRNO   tel./fax: +420 543 234 510   e-mail: elam@elam.cz

Top