Projektujeme pasivní, nízkoenergetické, nulové, aktivní a plusové domy = stavby s minimálními provozními náklady a se zdravým vnitřním prostředím.
Upřednostňujeme použití přírodních ekologických materiálů a využití ekologických technologií. Využíváme  principy a prvky soběstačných domů. Domy optimalizujeme v programu PHPP a domy projektujeme pro dosažení dotací v programu Zelená úsporám. Jsme členy Centra pasivního domu.

Pasivní RD Březina

Pasivní RD Březina

Dodavatel, rok dokončení: 2010

Užitná plocha: 98,0m2

 

Architektonické řešení objektu:

Stavba je umístěna v horní části pozemku v jeho severním rohu. Objekt je řešen jako dvojpodlažní dřevostavba  se sedlovou střechou. Fasáda bude hladká, střecha bude opatřena pálenou krytinou. Vedle  objektu bude umístěn otevřený  přístřešek pro auto s malou  kůlnou.

Stavební řešení objektu:

Stavba je navržena jako dřevostavba s nosnou kostrou z úsporných vazníků tvaru I.

Vytápění a větrání:

Bude použita větrací rekuperační jednotka s vytápěním. Rekuperační jednotka DUPLEX Atrea 220 bude umístěna v technické místnosti. Jednotka bude mít elektrický ohřev vzduchu. Jednotka bude zajišťovat větrání objektu a vytápění

Použité pasivní prvky:

Okna budou stíněna vnitřními žaluziemi.  Okno do obývacího pokoje ve štítu budou mít  venkovní žaluzie. Okno do obývacího pokoje z jihovýchodní strany bude stíněno dřevěnou pergolou terasy.


 

 

ATELIÉR ELAM - ING.ARCH. MOJMÍR HUDEC Pekařská 6,  602 00 BRNO   tel./fax: +420 543 234 510   e-mail: elam@elam.cz

Top