Projektujeme pasivní, nízkoenergetické, nulové, aktivní a plusové domy = stavby s minimálními provozními náklady a se zdravým vnitřním prostředím.
Upřednostňujeme použití přírodních ekologických materiálů a využití ekologických technologií. Využíváme  principy a prvky soběstačných domů. Domy optimalizujeme v programu PHPP a domy projektujeme pro dosažení dotací v programu Zelená úsporám. Jsme členy Centra pasivního domu.

Pasivní dům v Petřkovicích

Pasivní dům v Petřkovicích
Pasivní dům v Petřkovicích

Dodavatel, rok dokončení: Vala dřevostavby s.r.o.

Měrná potřeba tepla na vytápění: dle TNI: 17 kWh/m2.rok.

Užitná plocha: 132,2m2

 

Architektonické řešení objektu:

Objekt je řešen jako dvojpodlažní dřevostavba s pultovou zvlněnou  střechou. Ze severní  strany je připojena zděná garáž s krytým stáním a terasou. Z jižní strany je  u fasády  konstrukce slunolamu, na které jsou umístěny  solární kolektory. Fasáda je obložena dřevem v přírodní šedé barvě.

Stavební řešení objektu:

Nosná konstrukce je provedena jako dřevostavba z  nosníků Steico wall SW60 výšky 360mm. Stěna je izolována mezi nosníky izolací celulózy. Garáž  je zděná z plynosilikátových bloků. Terasa v 2.N.P. je dřevěná. Všechny konstrukce jsou difúzně otevřené. Vzduchotěsnost je řešena pomocí desek OSB. Fasáda je obložena přírodním modřínem Jsou použita okna určené pro pasivní domy s trojskly a s izolovanými rámy.

Vytápění a větrání:

Vytápění je  krbovými kamny v obývacím pokoji. Do jednotlivých místnosti je proveden  přímotopný rozvod. Teplá voda je odebírána z akumulační nádrže

Použité pasivní prvky:

Okna jižní fasády jsou stíněny slunolamem, ostatní okna budou mít žaluzie.


 

 

ATELIÉR ELAM - ING.ARCH. MOJMÍR HUDEC Pekařská 6,  602 00 BRNO   tel./fax: +420 543 234 510   e-mail: elam@elam.cz

Top