Projektujeme pasivní, nízkoenergetické, nulové, aktivní a plusové domy = stavby s minimálními provozními náklady a se zdravým vnitřním prostředím.
Upřednostňujeme použití přírodních ekologických materiálů a využití ekologických technologií. Využíváme  principy a prvky soběstačných domů. Domy optimalizujeme v programu PHPP a domy projektujeme pro dosažení dotací v programu Zelená úsporám. Jsme členy Centra pasivního domu.

Pasivní dům v Miloticích

Pasivní rodinný dům se zimní zahradou
Pasivní dům v Miloticích

Dodavatel, rok dokončení: ve výstavbě

Měrná potřeba tepla na vytápění: dle TNI: do 20 kWh/m2.rok.

Užitná plocha: 152,9 m2

 

Architektonické řešení objektu:

Objekt je řešen jako dvojpodlažní dřevostavba se sedlovou střechou.  Na jižní fasádě je přisazen skleník –zimní zahrada.  Ze severní strany je připojena garáž s průjezdným přístřeškem. Ze západní strany  je zpevněná terasa s pergolou. Fasáda je hladká, garáž bude obložena  dřevěným obkladem.

Stavební řešení objektu:

Obvodové zdivo  je z opláštěné fošinkové dřevěné konstrukce. Z venkovní strany je použita kontaktní izolace z polystyrénu tl.200mm.

Vytápění a větrání:

Je použita větrací rekuperační jednotka a sluneční kolektory.Jednotka zajišťuje větrání objektu a topení.  Sociální  zařízení a prostor kuchyně je napojen na odtah, přívod čerstvého vzduchu je do obytných pokojů. Průchod vzduchu je pod dveřmi bez prahů. Rozvod čerstvého vzduchu je realizován kanálky v podlaze. Kuchyňská digestoř je cirkulační s uhlíkovým filtrem

Příprava teplé vody:

Je odebírána z akumulačního zásobníku, který  má  dohřev  elektrickými patronami. Je použito přímotopné sazby D 45 s dodávkou 20 hodin denně.

Použité pasivní prvky :

Okna bjsou opatřena venkovními  žaluziemi s dálkovým ovládáním. Okno v západní fasádě je stíněno  dřevěnou pergolou s rolovací textilní markýzou.

Použité ekologické prvky:

Solární kolektory -  provedena pouze příprava na solární kolektory, které  budou umístěny  na střeše v jižní fasádě.


 

 

ATELIÉR ELAM - ING.ARCH. MOJMÍR HUDEC Pekařská 6,  602 00 BRNO   tel./fax: +420 543 234 510   e-mail: elam@elam.cz

Top