Projektujeme pasivní, nízkoenergetické, nulové, aktivní a plusové domy = stavby s minimálními provozními náklady a se zdravým vnitřním prostředím.
Upřednostňujeme použití přírodních ekologických materiálů a využití ekologických technologií. Využíváme  principy a prvky soběstačných domů. Domy optimalizujeme v programu PHPP a domy projektujeme pro dosažení dotací v programu Zelená úsporám. Jsme členy Centra pasivního domu.

Pasivní dům v Lipůvce

Pasivní rodinný dům ve svahu, otevřený směrem na jih do přilehlé zahrady
Pasivní dům v Lipůvce

Architektonické řešení objektu:

Objekt je řešen jako dvojpodlažní dům v tradiční zděné technologii s pultovou střechou v kombinaci s plochou střechou. Dům je umístěn na svažitém pozemku směrem k jihu. U vstupu na pozemek je krytý přístřešek pro dvě auta s plochou zelenou  střechou. U terasy je umístěn sklad-kolna.

Stavební řešení objektu:

Stěny jsou zděné z plynosilikátu s izolací z šedého polystyrénu. Strop je monolitický. Nosnou konstrukci střechy tvoří úsporné I nosníky s foukanou celulózou izolací.

Vytápění a větrání:

Jako hlavní zdroj je použit krb v obývacím pokoji s externím přisáváním vzduchu. Částečné přitopení zajišťuje i kompaktní jednotka osazené malým tepelným čerpadlem. Jako doplňkový zdroj jsou použita přímotopná tělesa v jednotlivých místnostech.  V koupelně je použit elektrický sušák na ručníky a elektrická podlahová vytápěcí rohož pod dlažbou.

Příprava teplé vody:

teplá voda se odebírá z  akumulační nádrže.


 

 

ATELIÉR ELAM - ING.ARCH. MOJMÍR HUDEC Pekařská 6,  602 00 BRNO   tel./fax: +420 543 234 510   e-mail: elam@elam.cz

Top