Projektujeme pasivní, nízkoenergetické, nulové, aktivní a plusové domy = stavby s minimálními provozními náklady a se zdravým vnitřním prostředím.
Upřednostňujeme použití přírodních ekologických materiálů a využití ekologických technologií. Využíváme  principy a prvky soběstačných domů. Domy optimalizujeme v programu PHPP a domy projektujeme pro dosažení dotací v programu Zelená úsporám. Jsme členy Centra pasivního domu.

Pasivní dům v Lelekovicích

Pasivní dům v Lelekovicích

Dodavatel, rok dokončení: 2013

Měrná potřeba tepla na vytápění: dle TNI: do 20 kWh/m2.rok

Užitná plocha: 133,7m2

 

Architektonické řešení objektu:

Stavba je řešena jako samostatná dvojpodlažní stavba s pultovou střechou ve tvaru L. Krytina bude z pálené krytiny. Ze západní strany navazuje jednopodlažní část s mírnou pultovou střechou provedenou jako zelená extenzivní střecha.  V 1.NP je umístěn obývací pokoj s kuchyní, ložnice, sociální zařízení  a technické zázemí. V 2.NP jsou umístěny 2 ložnice, pracovna a koupelna.

Stavební řešení objektu:

Stavba je řešena tradiční zděné technologii z plynosilikátových  tvárnic  s kontaktní izolací z polystyrénu. Strop je železobetonový, střecha z dřevěných úsporných vazníků.

Vytápění a větrání:

Je realizováno ohřátým vzduchem z rekuperační jednotky a přímotopy. V koupelně je použit elektrický sušák na ručníky a elektrická podlahová rohož.

Příprava teplé vody:

Bude odebírána z akumulační solární nádrže. Nádrž bude mít  dohřev  elektrickými vložkami. Bude použito přímotopné sazby D45 s dodávkou v nízkém tarifu 20 hodin denně.

Použité pasivní prvky :

Okna jižní a západní fasády budou stíněna venkovní dřevěnou konstrukcí pergoly a žaluziemi

Použité ekologické prvky:

Dům je osazen solárními kolektory na jihovýchodní fasádě


 

 

ATELIÉR ELAM - ING.ARCH. MOJMÍR HUDEC Pekařská 6,  602 00 BRNO   tel./fax: +420 543 234 510   e-mail: elam@elam.cz

Top