Projektujeme pasivní, nízkoenergetické, nulové, aktivní a plusové domy = stavby s minimálními provozními náklady a se zdravým vnitřním prostředím.
Upřednostňujeme použití přírodních ekologických materiálů a využití ekologických technologií. Využíváme  principy a prvky soběstačných domů. Domy optimalizujeme v programu PHPP a domy projektujeme pro dosažení dotací v programu Zelená úsporám. Jsme členy Centra pasivního domu.

Pasivní dům v Kyjově

Pasivní dům se stíněním pomocí dřevěných slunolamů
Pasivní dům v Kyjově

Dodavatel, rok dokončení: 2012

Měrná potřeba tepla na vytápění: dle TNI: 20 kWh/m2.rok.

Užitná plocha: 118,0m2

 

Architektonické řešení objektu:

Objekt je řešen jako samostatný jednopodlažní dům v tradiční zděné technologii s pultovou střechou.  Fasáda bude hladká  v šedé barvě. Dřevěné konstrukce budou v žluté lazuře.

Dispozičně objekt obsahuje obývací pokoj s kuchyní, ložnici a tři pokoje. Zázemí obsahuje koupelnu, WC, technickou místnost s šatnou a vstupní část. U ložnice bude samostatné sociální zařízení. Z obytných místností jsou přímé výstupy na terasu. Terasa bude částečně krytá pergolou.Pergola bude popnuta popínavou zelení.  Před obývacím pokojem bude terasa rozšířena.

Stavební řešení objektu:

Stavba je řešena v tradiční zděné technologii z plynosilikátových  bloků s kontaktní izolací z polystyrénu. Strop – pultová střecha je z dřevěných úsporných vazníků s fóliovou krytinou.

Vytápění a větrání:

Vytápění budou  zajišťovat krbová kamna na dřevo a přímotopná tělesa v jednotlivých místnostech. Částečný příhřev větraného vzduchu zajišťuje i kompaktní rekuperační jednotka.Teplá voda bude odebírána z akumulační nádrže jednotky.

Rekuperační kompaktní jednotka Nilan VP K bude umístěna v prostoru spíže. Z jednotky bude proveden rozvod rekuperovaného vzduhu v podhledech.

Použité pasivní prvky:

Okna jižní fasády budou stíněna venkovní dřevěnou konstrukcí.


 

 

ATELIÉR ELAM - ING.ARCH. MOJMÍR HUDEC Pekařská 6,  602 00 BRNO   tel./fax: +420 543 234 510   e-mail: elam@elam.cz

Top