Projektujeme pasivní, nízkoenergetické, nulové, aktivní a plusové domy = stavby s minimálními provozními náklady a se zdravým vnitřním prostředím.
Upřednostňujeme použití přírodních ekologických materiálů a využití ekologických technologií. Využíváme  principy a prvky soběstačných domů. Domy optimalizujeme v programu PHPP a domy projektujeme pro dosažení dotací v programu Zelená úsporám. Jsme členy Centra pasivního domu.

Pasivní dům v Brněnských Ivanovicích

Pasivní dům s velkoplošnými fasádními kolektory a s řízeným větráním se zemním výměníkem.
Pasivní dům v Brněnských Ivanovicích
Projekt: 2004

Obvodové stěny jsou zděné z keramických bloků s přidanou izolací z minerální vlny a dřevěným obkladem. Nosnou konstrukci střechy tvoří úsporné dřevěné vazníky s vloženou izolací z minerální vlny. Pro vytápění slouží větrací jednotka napojená na zemní registr. Akumulační nádrž je napojena na 4 teplovodní výměník a sluneční fasádní kolektory (13 m2). V solárním systému funguje technologie umožňující využití zbytkového tepla kolektorů. Jako doplňkový zdroj pro vytápění slouží krb na dřevo. Odváděná dešťová voda je díky použití kompaktní jednotky opětovně využívaná na praní a splachování.


 

 

ATELIÉR ELAM - ING.ARCH. MOJMÍR HUDEC Pekařská 6,  602 00 BRNO   tel./fax: +420 543 234 510   e-mail: elam@elam.cz

Top