Projektujeme pasivní, nízkoenergetické, nulové, aktivní a plusové domy = stavby s minimálními provozními náklady a se zdravým vnitřním prostředím.
Upřednostňujeme použití přírodních ekologických materiálů a využití ekologických technologií. Využíváme  principy a prvky soběstačných domů. Domy optimalizujeme v programu PHPP a domy projektujeme pro dosažení dotací v programu Zelená úsporám. Jsme členy Centra pasivního domu.

Pasivní dům v Blansku

Rodinný dům v pasivním standartu, řešený v tradiční zděné technologii z plynosilikátu a kontaktní izolací z polystyrenu s příměsí grafitu.
Pasivní dům v Blansku

Dodavatel, rok dokončení: RIGI stavební společnost, s.r.o., 2014

Měrná potřeba tepla na vytápění: 18 kWh/m2. rok

Užitná plocha: 124,8 m2

 

Architektonické řešení objektu:

Objekt je řešen jako dvojpodlažní dům  s pultovou střechou. Dům je orientován na jihozápad. K domu vede příjezdová zpevněná cesta.  Fasáda je hladká, barva šedá. Z jižní strany a u vstupu jee předsazená dřevěná konstrukce v světlé lazuře.

Stavební řešení objektu:

Stavba je řešena v tradiční zděné technologii z plynosilikátových  bloků s kontaktní izolací z polystyrénu. Stavba je založena na betonových pasech.  Strop je monolitický, střecha pultová z dřevěných úsporných vazníků s fóliovou krytinou. Terasa před domem je dřevěná. Příjezdová cesta je zpevněná, řešená jako pojezdný drenážní trávník.

Vytápění a větrání:

Vytápění budou zajišťovat krbová kamna na dřevo v obývacím pokoji. Řízené větrání bude zajišťovat podstropní  rekuperační  jednotka umístěná v technické místnosti.

Příprava teplé vody:

V technické místnosti Je umístěn  akumulační zásobník 160l.

Použité pasivní prvky :

Řízené větrání s rekuperací. Stínění jižních oken pomocí slunolamů.

Použité ekologické prvky:

Domovní čistírna odpadních vod. Zahradní jezírko.


 

 

ATELIÉR ELAM - ING.ARCH. MOJMÍR HUDEC Pekařská 6,  602 00 BRNO   tel./fax: +420 543 234 510   e-mail: elam@elam.cz

Top