Projektujeme pasivní, nízkoenergetické, nulové, aktivní a plusové domy = stavby s minimálními provozními náklady a se zdravým vnitřním prostředím.
Upřednostňujeme použití přírodních ekologických materiálů a využití ekologických technologií. Využíváme  principy a prvky soběstačných domů. Domy optimalizujeme v programu PHPP a domy projektujeme pro dosažení dotací v programu Zelená úsporám. Jsme členy Centra pasivního domu.

Pasivní dům "Pod třešní"

Pasivní, jižně orientovaný rodinný dům, využívající solárních zisků velkým prosklením do zahrady.
Pasivní dům

Dodavatel, rok dokončení: 2015

Měrná potřeba tepla na vytápění: 13 kWh/m2a

Užitná plocha: 183,7m2

 

Architektonické řešení objektu:

Objekt je řešen jako dvojpodlažní dům s mírnou sedlovou střechou. Dům je orientován na jih se zpevněnou příjezdovou cestou. U vstupu na parcelu je dvojgaráž. Fasáda je hladká ve světlé pastelové barvě. Z jižní strany a u vstupu je předsazená dřevěná konstrukce ve světlé lazuře a nad vstupem je otevřený dřevěný přístřešek.

Stavební řešení objektu:

Stavba je řešena v tradiční zděné technologii z vápenopískových bloků s kontaktní izolací z  grafitového polystyrénu. Stavba je založena na betonových pasech. Strop je monolitický a střecha je použita sedlová z dřevěných úsporných vazníků s plechovou krytinou. Terasa před domem je dřevěná. Příjezdová cesta je zpevněná a řešená jako pojezdný  trávník.

Vytápění a větrání:

Vytápění zajišťují krbová kamna na dřevo spolu s vzduchotechnickou rekuperační  jednotkou s akumulačním zásobníkem na teplou vodu.  Topení je kombinované teplovodní podlahové s teplovodními radiátorky na stěnách u výustků vzduchotechniky. Sociální  zařízení a prostor kuchyně jsou napojeny na odtah, přívod čerstvého vzduchu je do obytných pokojů.

Příprava teplé vody:

Teplá voda je ohřívána tepelným čerpadlem vzduch – voda v rámci vzduchotechnické rekuperační  jednotky v akumulačním zásobníku na teplou vodu. 


 

 

ATELIÉR ELAM - ING.ARCH. MOJMÍR HUDEC Pekařská 6,  602 00 BRNO   tel./fax: +420 543 234 510   e-mail: elam@elam.cz

Top