Projektujeme pasivní, nízkoenergetické, nulové, aktivní a plusové domy = stavby s minimálními provozními náklady a se zdravým vnitřním prostředím.
Upřednostňujeme použití přírodních ekologických materiálů a využití ekologických technologií. Využíváme  principy a prvky soběstačných domů. Domy optimalizujeme v programu PHPP a domy projektujeme pro dosažení dotací v programu Zelená úsporám. Jsme členy Centra pasivního domu.

Nízkoenergetický RD v Bílovicích-rekonstrukce

Rekonstrukce domu. Nová část je provedena v pasivním standardu, stávající část je prvedena v NED standardu.
Nízkoenergetický RD v  Bílovicích-rekonstrukce

Dodavatel, rok dokončení: svépomoc, 2005

Měrná potřeba tepla na vytápění: dle TNI: 20 kWh/m2.rok.

 

 

Architektonické řešení objektu: Rodinný dům je řešen jako třípodlažní s kombinovanou střechou na  které jsou umístěny solární kolektory. V rámci rekonstrukce byla odstraněna stará sedlová střecha, nová část je provedena podle pasivního standardu, rekonstrukce spodní části

Stavební řešení objektu: Stávající tepelné mosty stavby byly náročně eliminovány. Základy byly dodatečně přiizolovány a u stávající zdi v suterénu  ve svahu  byla použita izolace z vnitřní strany domu. Nová část je v pasivním standardu. Střecha je z kombinace pultové střechy s pálenou krytinou a ploché střechy na které jsou umístěnými kolektory. Střecha je provedena z úsporných  dřevěných vazníků. Okna jsou dřevěná zasklená izolačními trojskly.

Vytápění a větrání: Je použito dvou aktivních systémů -větrací rekuperační jednotka  a teplovodní kolektory na střeše.  Jako doplňkový zdroj  je použito dvou krbových kamen. Jedny kamna mají teplovodní výměník a jsou propojeny s akumulační nádrží.

Příprava teplé vody: teplá voda se odebírá z akumulační nádrže.

Použité pasivní prvky: Jsou použita okna určené pro pasivní domy s trojskly a s izolovanými rámy. Jižní fasáda je stíněná vnitřními žaluziemi a pergolou.


 

 

ATELIÉR ELAM - ING.ARCH. MOJMÍR HUDEC Pekařská 6,  602 00 BRNO   tel./fax: +420 543 234 510   e-mail: elam@elam.cz

Top