Projektujeme pasivní, nízkoenergetické, nulové, aktivní a plusové domy = stavby s minimálními provozními náklady a se zdravým vnitřním prostředím.
Upřednostňujeme použití přírodních ekologických materiálů a využití ekologických technologií. Využíváme  principy a prvky soběstačných domů. Domy optimalizujeme v programu PHPP a domy projektujeme pro dosažení dotací v programu Zelená úsporám. Jsme členy Centra pasivního domu.

NED RD v Šebetově

Nízkonákladová ekologická dřevostavba.Lehká rámová dřevostavba z úsporných vazníků na pilotech se slaměnou izolací. Důraz je kladen na ekologické řešení a minimalizaci nákladů.
NED RD v Šebetově

Dodavatel, rok dokončení:           2008


 

Architektonické řešení objektu:

Objekt je řešen jako jednoduchá jednopodlažní dřevostavba s mírnou pultovou střechou.

Stavební řešení objektu:

Obvodová stěna, podlaha, střecha je z dřevěných úsporných vazníků tvaru I.ve kterých je vložena izolace.

Vytápění a větrání:

Rekuperační jednotka DUPLEX 220 RD je umístěna v podstrůpku WC, je zajišťovat větrání objektu s rekuperací. Účinnost  rekuperace cca 80%. Sociální  zařízení a prostor kuchyně je napojen na odtah, přívod čerstvého vzduchu je do obývacího pokoje a do ložnice. Průchod vzduchu je pod dveřmi bez prahů. Jednotka je mít možnost manuálního přepojení na přívod vzduchu se zemního kolektoru. Kolektor z plastové kanalizační roury průměru 200mm je položen současně s kanalizací.

Vytápění je elektrickými přímotopy, které budou umístěny v obývacím pokoji a ložnici. V koupelně je použit elektrický žebřík. Jako další zdroj budou krbová kamna na dřevo.

Použité pasivní prvky:

Objekt je velmi dobře tepelně izolován, tepelné mosty budou maximálně redukovány. Akumulační jádro objektu je tvořeno z vnitřní příčky z plných cihel. Na okenní otvory domu je použito izolačního trojsklo o U=0,7 

 

ATELIÉR ELAM - ING.ARCH. MOJMÍR HUDEC Pekařská 6,  602 00 BRNO   tel./fax: +420 543 234 510   e-mail: elam@elam.cz

Top